URSA Park

Nasze w pełni ekologiczne cegły silikatowe, dzięki bardzo dobrej izolacyjności akustycznej i utrzymywaniu korzystnego mikroklimatu we wnętrzach, zapewnią wysoki komfort życia mieszkańcom URSA Park przy ul. Hennela w Warszawie.

Ursa Park to trzy, zaprojektowane z dbałością o efektowną formę, budynki. Mieszkania rozplanowane są w taki sposób, by pomieszczeniom dziennym zapewnić jak najlepsze doświetlenie i kontakt z zielenią wokół. Mieszkania parterowe mają ogródki, na wyższych kondygnacjach balkony i loggie, a na ostatnich kondygnacjach tarasy. Powierzchnie wspólne budynków zostały zaprojektowane tak, aby mieszkańcy mieli poczucie kameralności. Na kondygnacji znajduje się od 3 do 7 mieszkań, od jednego do pięciopokojowych, od 37 do 80 m2. Na podstawie: https://ursapark.pl/galeria

Inwestor UNIDEVELOPMENT S.A.

Generalny wykonawca UNIBEP S.A.


Nowy Raków

Od kilku sezonów współpracujemy z firmą Radius Projekt przy realizacji inwestycji Nowy Raków.

Osiedle powstaje na obszarze ponad 8 hektarów, na którym zostanie wybudowane około 2000 mieszkań wraz z infrastrukturą handlową, użytkową i siecią ulic wewnętrznych. Położone jest zaledwie 5 km w linii prostej od ścisłego centrum Warszawy przy ul. Instalatorów, blisko Alei Krakowskiej oraz centrów handlowych Reduta i Blue City. Sąsiedztwo Parku Szczęśliwickiego  zapewni jej mieszkańcom możliwość wypoczynku przez cały rok, zimą korzystając z wyciągu narciarskiego na Górce Szczęśliwickiej, a latem z nowo otwartego kompleksu odkrytych basenów. Na podstawie: http://radius-projekt.pl/mieszkania/nowy-rakow

Zdjęcia własne oraz http://radius-projekt.pl/mieszkania/nowy-rakow/galeria/zdjecia-z-budowy/#content

Inwestor Radius Projekt Sp. z o.o.

Generalny wykonawca Radius Projekt Budowa Sp. z o.o.

 


Dom Awangarda

Położony przy ulicy Szczęśliwickiej, wtopiony w parkową zieleń i niską zabudowę zacisznej części Ochoty Dom Awangarda, to nowoczesny, urzekający uniwersalną elegancją jasnych elewacji przełamanych ażurowymi balustradami sześciopiętrowy budynek oferujący 313 atrakcyjnych mieszkań o powierzchni od 28 m2 do 142 m2, parking podziemny oraz powierzchnię handlowo-usługową. Mieszkańcy mają możliwość wypoczynku we własnym ogródku, na loggii, balkonie lub tarasie z widokiem na kaskadowe patio ze starodrzewem, pergolami i placem zabaw. Zaletą tego miejsca są również wyjątkowo urokliwe lobby, szerokie korytarze oraz wysokie, jasne mieszkania, których ściany wymurowane z naszych cegieł silikatowych nadają temu miejscu korzystny dla mieszkańców mikroklimat i zapewniają ciszę niezbędną do wypoczynku po aktywnym dniu pracy.

W oparciu o http://www.dom-awangarda.pl/pl/page/koncepcja

Zdjęcia własne oraz wizualizacje z http://www.dom-awangarda.pl/pl/galeria

Inwestor UNIDEVELOPMENT S.A.

Generalny wykonawca UNIBEP S.A.


Port Praski

Wysoki komfort mieszkań tej inwestycji zapewnią ściany zbudowane z silikatów wyprodukowanych w naszym zakładzie w Sadownym. Wysoka izolacyjność akustyczna silikatów, w połączeniu z naturalnym składem surowcowym cegły, stworzy cichy i przyjazny mikroklimat dla mieszkańców.

„Oryginalny i nowoczesny apartamentowiec, położony u zbiegu ulic Okrzei oraz Sierakowskiego będzie stanowił swoistą bramę wejściową, prowadzącą do nowoczesnej przestrzeni Portu Praskiego – przedsięwzięcia związanego z planowaniem centrum prawobrzeżnej części Warszawy. […] Powstający budynek mieszkalny, z powierzchnią usługową i biurową na parterze, będzie mieć zróżnicowaną ilość kondygnacji naziemnych (od czterech do siedmiu) oraz dwupoziomowy garaż podziemny.”
Źródło: http://www.portpraski.pl/oferta/apartamenty-sierakowskiego-5.html

Budynek nagrodzony w 2015r nagrodą II stopnia przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa oraz Główny Urząd Nadzoru Budowlanego.

Inwestor Port Praski

Generalny wykonawca UNIBEP S.A


Domaniewska Office Hub

Wysoka wytrzymałość silikatów doskonale sprawdza się przy budowie wielokondygnacyjnych budynków, a bardzo dobre właściwości tłumienia hałasów zapewniają komfort pracy, tak potrzebny w biurze, dlatego nasze produkty znalazły szerokie zastosowanie przy budowie nowoczesnego kompleksu biurowo-usługowego o 7 naziemnych i 2 podziemnych kondygnacjach i powierzchni całkowitej prawie 45 tys. m2 ,położonego przy ul. Domaniewskiej 37C w centrum biznesowym Mokotowa, w sąsiedztwie Galerii Mokotów.

„Domaniewska Office Hub dysponuje łącznie 27 tys. mkw. biurowej i usługowej powierzchni najmu rozlokowanej w niezależnych i funkcjonalnych budynkach A i B, których bryły zostały połączone. Zaprojektowano dla nich dwa odrębne wejścia i przestronne, reprezentacyjne recepcje. Bryły budynków zostały odsunięte od ulicy, dzięki czemu stworzono reprezentacyjny wejściowy plac miejski sprzyjający odpoczynkowi oraz wzbogacający krajobraz biznesowego Mokotowa. Do dyspozycji najemców oddanych zostało łącznie ponad 430 miejsc na dwupoziomowym parkingu podziemnym oraz wokół budynku.” Wkrótce stanie się miedzy innymi główną siedzibą Poczty Polskiej Źródło: http://www.propertydesign.pl/architektura/104/domaniewska_office_hub_spod_kreski_ddjm_juz_wita_najemcow,4859.html


Rezydencja La Tour

Obecnie z cegły silikatowej Sadowne, wznoszone są ściany działowe rezydencji La Tour. Rezydencja położona jest na warszawskiej Ochocie tylko 3,5 km od centrum Warszawy, 6 km od lotniska im. F. Chopina. W bliskim sąsiedztwie inwestycji znajdują się dwa duże centra handlowe – Blue City i C.H. Reduta. Osiedle otaczają liczne tereny rekreacyjne, w tym Park Szczęślewicki, w którym znajduje się piękne jeziorko i całoroczny stok narciarski. W pobliżu osiedla zlokalizowane są także baseny, kluby sportowe, klub bowlingowy i tor gokartowy.
Rezydencja La Tour to nowoczesny budynek, który składa się z efektownej, 12 – piętrowej wieży, w której przewidziano aż 247 komfortowych mieszkań.
Inwestor: Bouygues Immobilier Polska
Wykonawca: Karmar S.A.


Na Romera

Na inwestycję renomowanego belgijskiego dewelopera MATEXI, z powodzeniem dostarczane są bloczki silikatowe z Zakładu Silikaty Sadowne. Jest to kameralna, pięciopiętrowa inwestycja na ulicy Romera. Budynek dzięki swojej nowoczesnej architekturze, znakomicie wpisuje się w stylistykę osiedli mieszkaniowych Ursynowa. Konstrukcja budynku umożliwia łączenie lokali mieszkalnych i daje pewną dowolność w podziale pomieszczeń, a przy tym bryła obiektu zapewnia dostateczne doświetlenie i nasłonecznienie. Inwestycja w okolicy będzie wyróżniała się specjalnie zaprojektowanym zielonym dachem, dostępnym dla mieszkańców. Ciekawym rozwiązaniem, jest także połączenie części biurowej z mieszkalną. Budynek znajduje się na skrzyżowaniu ulicy Romera, z ulicą Surowieckiego w Warszawie.


Budujemy nowe Bemowo

Wraz z firmą Atal S.A. rozpoczęliśmy realizację inwestycji „Nowe Bemowo”

Położona w zacisznej części dzielnicy Bemowo przy ul. Narwik inwestycja stanowi połączenie wielkomiejskiej nowoczesności z kameralną atmosferą podmiejskiego otoczenia. 90 mieszkań o powierzchni od 28,53 m2 do 101,72 m2 zaprojektowano tak, by zapewniały odpowiedne nasłonecznienie oraz widok na różne strony miasta. Po długim dniu pracy mieszkańcy będą mogli odpocząć na tarasach lub we własnych ogródkach, a także na ogólnodostępnym tzw. zielonym dachu. Na parterze zostaną usytuowane lokale usługowe, a poczucie bezpieczeństwa zapewni ogrodzenie i całodobowy monitoring. Komfort mieszkania zapewnią ściany wykonane z produkowanych przez Silikaty Sadowne cegieł wapienno-piaskowych, tworzących najkorzystniejszy mikroklimat do mieszkania oraz tak potrzebną do odpoczynku ciszę, ze względu na swoje wyjątkowe walory izolowania dźwięków. Całość zostanie wykończona połączeniem biało-grafitowych tynków i drewnianych paneli, która nada fasadom nowoczesny, atrakcyjny wygląd.

Więcej o inwestycji na: http://www.nowebemowo.pl
Zdjęcia pochodzą z http://www.nowebemowo.pl/#/pl/galeria

 

Apartamenty Chopina

Doskonałe parametry akustyczne oraz korzystny mikroklimat jaki gwarantują ściany wykonane z cegły silikatowej UNISIL 18 AKU zapewnią komfort mieszkania w niepowtarzalnych Apartamentach Chopina. Położone w doskonałej lokalizacji – w strefie zieleni tuż obok Parku Wazy i rzeki Bug, a jednocześnie w centrum Wyszkowa w pobliżu galerii handlowych, banków, szkół, przedszkoli, przychodni, biblioteki, urzędów, przystanków komunikacji miejskiej.

„Apartamenty Chopina to inwestycja realizowana przy użyciu najnowocześniejszych standardów i rozwiązań konstrukcyjnych oraz użytkowych. Dzięki specjalnej konstrukcji oraz wysokiej klasie materiałów budowlanych jak i stolarki okiennej Apartamentowiec Chopina będzie bardzo cichym i ciepłym budynkiem. Podczas budowy nie zabraknie takich naturalnych materiałów budowlanych jak cegła, granit czy piaskowiec co czynić go będzie trwałym i prestiżowym budynkiem miasta przez długie lata. Własny ogród z placem zabaw na dachu budynku z niepowtarzalną panoramą miasta czyni go nowoczesną, bezpieczną ,a zarazem jedyną i unikatową inwestycją w mieście.” (źródło http://www.realinvestment.pl)

Inwestor: REAL INVESTMENT


Osiedle firmy Ronson

Osiedle firmy Ronson, na ulicy Sowińskiego w Warszawie. Zakład Silikaty Sadowne, z wielkim powodzeniem dostarcza swoje produkty, na warszawską inwestycję przy ul. Sowińskiego. Inwestor spółka Ronson oferuje tam mieszkania o powierzchni od 36 do 84 mkw. To ostatni etap osiedla, które firma Ronson buduje na warszawskiej Woli. W czwartej części deweloper zaplanował 78 mieszkań. Osiedle na ulicy Sowińskiego, będzie bardzo popularne wśród klientów, którzy cenią łatwy dojazd do centrum miasta oraz bliskość parków i terenów zielonych. W budynku znajdą się dwu-, trzy- i czteropokojowe lokale. Generalnym wykonawcą osiedla jest firma Karmar. Docelowo projekt Verdis będzie liczył 424 mieszkania. Zarówno pierwszy, jak i drugi etap osiedla, są już oddane do użytku. W budowie jest trzeci etap liczący 140 mieszkań. W pobliżu osiedla znajdują się piękne wolskie parki: park Szymańskiego,park Sowińskiego i Moczydło. Niedaleko, przy ulicy Górczewskiej, będzie wybudowana stacja drugiej linii metra.


Budowa firmy Dantex

Budowa firmy Dantex, na ulicy Burakowskiej 16, w Warszawie Zakład Silikaty Sadowne z powodzeniem dostarcza pełen asortyment cegły silikatowej na budowę Spółki Dantex. Jest to prestiżowa budowa osiedla, na ulicy Burakowskiej 16, w Warszawie. Osiedle jest kameralną inwestycją położoną wśród ponad stuletniego, pięknego starodrzewu. Burakowska 16 oferować będzie 235 komfortowych mieszkań o najbardziej pożądanych powierzchniach i rozkładach. We wszystkich, zaprojektowano eleganckie, wysokie okna, a także balkony, loggie lub tarasy, a na parterze ogródki. Na kondygnacjach podziemnych przewidziano parking, komórki lokatorskie i miejsce dla rowerów, dla których zaplanowano również rowerownię na parterze i stojaki na terenie inwestycji.


Osiedle Atal Marina w Warszawie

Wyjątkowe właściwości akustyczne cegły silikatowej UNISIL 18 AKU zagwarantują spokojny wypoczynek i komfort mieszkania w niepowtarzalnych apartamentach Atal Marina położonych przy ulicy Krzyżówki na warszawskiej Białołęce. Osiedle składa się z pięciu budynków wielorodzinnych o wyjątkowej, modernistycznej architekturze, mieszczących w sumie 178 lokali o rozmiarach od 1 do 4 pokoi z tarasem lub własnym ogródkiem. Osiedle, choć położone w pobliżu ulic Modlińskiej i Płochocińskiej, jest ciche, otoczone zielenią i kończy się malowniczą przystanią nad Kanałem Żerańskim, a cały ruch samochodowy na osiedlu odbywa się pod ziemią, dzięki czemu mieszkańcy mogą doskonale wypocząć we własnym domu w środku miasta.

Inwestor: ATAL S.A.


Osiedle Konik Polny w Warszawie

Zieleń i zacisze Białołęki w połączeniu z bardzo dobrymi połączeniami komunikacyjnymi z centrum miasta, licznymi przedszkolami, szkołami i centrami handlowymi Atrium i Park Handlowy Targówek, M1 sprawia, że jest to jedne z najlepszych miejsce do zamieszkania w Warszawie. Dlatego w tym miejscu na ul. Lewandów powstaje z użyciem cegieł silikatowych z naszego zakładu nowe osiedle pod nazwą Konik Polny, które docelowo będzie składać się ze 100 segmentów z mieszkaniami o powierzchni od 61 do 77 m.kw. sprzedawanych w systemie bezczynszowym.

Inwestor: DOLCAN


Osiedle Kamyk Zielony w Warszawie

Korzystny mikroklimat ścian silikatowych, kameralna atmosfera w otoczeniu zieleni Białołęki w połączeniu z dobrym dojazdem do centrum miasta, bliskością centrów handlowych M1, Atrium i Park Handlowy Targówek oraz licznych przedszkoli i szkół zapewnią komfort mieszkania na osiedlu Kamyk Zielony. Wyjątkowe osiedle domów jednorodzinnych, na budowę którego cegłę silikatową dostarczyły Silikaty Sadowne, wybudowane zostało w systemie mieszkań bezczynszowych przy ul. Kamykowej w Warszawie.

Inwestor: DOLCAN


Inwestycja Oxygen Residence

Ekologiczne właściwości i znakomite parametry akustyczne naszej cegły silikatowej zapewnią doskonałą atmosferę i komfort mieszkania w apartamentach Oxygen Residence – nowoczesnym budynku wybudowanym niedawno w prestiżowej lokalizacji w centrum Warszawy u zbiegu ulic Towarowej, Grzybowskiej i Wroniej.


Obiekt przedszkolny w Pomiechówku

W obiekcie przedszkolnym, w centrum miasta Pomiechówka, została doceniona ekologia materiałów budowlanych z Zakładu Silikaty Sadowne. W tym nowoczesnym obiekcie o ciekawej bryle architektonicznej, nowoczesnej architekturze i ciekawej elewacji, znalazły zastosowanie cegły silikatowe zarówno w ścianach zewnętrznych jak i wewnętrznych budynku. Obiekt znakomicie wkomponował się w ścianę zieleni okolicznego lasu.


Budynek mieszkalny przy ul. Ossowskiego w Warszawie

Materiały silikatowe produkowane przez Silikaty Sadowne doskonale sprawdziły się do wzniesienia konstrukcji Budynku mieszkalnego przy ul. Ossowskiego w Warszawie


Sala gimnastyczna CKU ZS 3 w Wyszkowie

Materiały silikatowe produkowane przez Silikaty Sadowne doskonale sprawdziły się także do wzniesienia konstrukcji sali gimnastycznej i obiektów towarzyszących Centrum Kształcenia Ustawicznego Zespołu Szkół nr 3 w Wyszkowie.